چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم؟

1401/3/26
28 بازدید
چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم؟

در خانه ما ایرانی ها آشپزخانه مهمترین بخش در بین دیگر بخش های یک خانه است زیرا خانم های ایرانی زمان زیادی را در آشپزخانه به حضور دارند و علاقمندند که در زمان چیدمان و خریداری تجهیزات آشپزخانه بهترین انتخاب را داشته باشند.
انتخاب و خرید وسایل مناسب برای آشپزخانه و همچنین نوع چیدمانش و دیزاین یک آشپزخانه از اهمیت بالایی در به وجود آوردن یک دکوراسیون جذاب و خاص دارد امروزه با گسترش و تنوع محصولات و تجهیزات آشپزخانه هر فرد با هر سلیقه و توان مالی می توانند تم و دکوراسیون خاص مورد نظرش را انتخاب و به یک آشپزخانه مدرن دسترسی داشته باشد.

 

صنایع دستی چوب

طراحی دکوراسیون داخلی یک آشپزخانه


برای به وجود آوردن یک آشپزخانه مدرن گام اولیه انتخاب یک سبک غالب کلی می باشد. پس از اینکه سبک دکوراسیون آشپزخانه مشخص شد باید کابینت ها را متناسب با آن و فضا و ابعاد طراحی و تجهیز کرد.
گام دوم خرید ظروف و وسایل مورد نیاز آشپزخانه و میز ناهار خوری می باشد، پس از خرید و قراردادن وسایل در جای خود ، چیدمان آن از اهمیت خاصی برخوردار می باشد چون علاوه براینکه این وسایل مورد نیاز باید در دسترس شما باشد تا آشپزی و پخت و پز به راحتی برای شما انجام شود لازم است که زیبایی و نظم آشپزخانه نیز رعایت شود.


در آشپزخانه ها تعیین جای یخچال، گاز و لباسشویی و... و چیدمان داخل کابینت ها انتخاب رنگ آن ها از سخت ترین مراحل دکور کردن می باشد. بزرگ و کوچک بودن آشپزخانه در طراحی دکوراسیون و انتخاب وسایل نقش بالایی دارد.
همچنین خرید وسایل آشپزخانه که متناسب با سبک اصلی خانه باشد از اهمیت خاصی برخوردار می باشد مثلا اگر دکوراسیون مدرن انتخاب می کنید باید از رنگ های ساده و خنثی مانند سفید و طوسی برای دیوارها استفاده نمایید و از وسایلی که در دکوراسیون سنتی استفاده می شود مانند وسایل پر زرق و برق و برنزی استفاده ننمایید حتی فرش انتخابی شما و پرده ها نیز باید با دکوراسیون مطابقت داشته باشد تا باعث زیباتر شدن و یکدستی فضای آشپزخانه شما شود.


در دکوراسیون ایرانی فرش حتما حضور دارد و به زیبایی خانه و آشپزخانه کمک شایانی می نماید سعی نماید در هنگام انتخاب فرش از طرح های خیلی شلوغ استفاده نکنید زیرا این شلوغی باعث کوچکتر به نظر رسیدن محیط شما گردد.

صنایع دستی چوب


برای داشتن یک آشپزخانه مدرن باید به نکات ویژه ای توجه کنید


1: داشتن یک ظاهر ساده و خلوت در فضای کلی خانه
2: فضا باید به نحوی چیدمان گردد که هر وسیله در سر جای خودش قرار گرفته باشد
3: روی کانتر و جزیره آشپزخانه و همچنین بر روی کابینت ها از قرار دادن وسایل اضافی خودداری نمایید
4: بهتر است از رنگ هایی در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمایید که در فضای منزل حس هیجان ایجاد نگردد و با نگاه کردن به آن احساس آرامش به بیننده انتقال شود
5: اگر قصد دارید از گلدان و وسایل تزئینی در آشپزخانه استفاده نمایید بهتر است دراین کار افراط ننماید زیرا فضای آشپزخانه به خودی خود یکی از قسمت های پر وسیله در خانه است که تعداد زیادی از وسایل در آنجا قرار می گیرند و قرار دادن وسایل بیش از ظرفیت ظاهر خانه و بخصوص آشپزخانه شما را از زیبایی و شیکی دور می کند.
6: برای تزیین میز ناهار خوری بهتر است از رانربه همراه یک گلدان کوچک یا یک مجسمه و ظرف تزئینی استفاده نمایید
7: دکوراسیون داخلی آشپزخانه شامل وسایلی است که داخل آن قرار می گیرند و هرچه وسایل بادقت بیشتری خریداری شوند دکوراسیون داخلی آشپزخانه هم زیباتر خواهد شد بهتر است در انتخاب سبک و وسایل آشپزخانه و رنگ و طرح آن ها به هارمونی وسایل و سبک آشپزخانه با سایر قسمت های خانه توجه نمایید و وسایلی را در آشپزخانه قرار دهید که با دیگر وسایل منزلتان تناسب داشته باشد و باید آن ها نیز به بهترین شکل موجود چیدمان شوند.
8: نور پردازی هم یکی از عوامل تاثیر گذار در فضای آشپزخانه می باشد. نصب چند لامپ کوچک در نقاط حساس تأثیر بیشتری از یک نورافکن پرقدرت دارد.
استفاده از نورپردازی مناسب و نوین مکمل یک سیستم طراحی کابینت مدرن است.

صنایع دستی چوب

در نظر گرفتن موارد بالا می تواند شمارا در دستیابی به یک آشپزخانه مدرن کمک کند.

دیدگاه خود را بنویسید

هنری

دکوراسیون و معماری

ساختمان و تجهیزات

اقتصادی

صنعتی

اجتماعی